VPN HİZMETİ

VPN, sanal özel ağlar olarak tanımlanır. Virtual Private Network kelimelerinin kısaltması olarak kullanılır. Genel olarak şirketlerin şubeleri arasındaki iletişimi şifreleyerek güvenli iletişim sağlamasını amaçlamaktadır.

Virtual Private Network

VPN, birçok farklı protokol ve teknolojiyi bir arada kullanmaktadır. Bir bilgisayardan karşı taraftaki diğer bilgisayar arasındaki iletişim kriptolama yapılarak güvenli bir tünel kurulması sağlanır.

Bu tünel içerisinden geçen veri şifrelendiği için araya giren veya girmeye çalışan kişiler yalnızca kriptolu veriyi görebileceği için güvenliğiniz sağlanmıştır. Bu kriptolama seviyesi ne kadar iyiyse gizliliğiniz de o kadar güvenli olur. Aynı zamanda tüm veri akışınızı (DNS istekleriniz de dahil olmak üzere) bu tünel içerisine aldığınız takdirde tam bir koruma sağlamış olursunuz.

Virtual Private Network terimi “Sanal Özel Ağ” olarak Türkçeye çevrilebilir. En temel anlamıyla internete gerçek IP adresiniz gizlenip, farklı bir IP adresi üzerinden bağlanmanızı sağlayan hizmettir. VPN, bağlantınızı güvenli hale getirir ve herhangi bir ağa bağlanırken bağlantınızı şifreleyerek kimliğinizin tespit edilememesini de sağlar. Aradaki iletişim kriptolu olduğu ve sörf yaparken nereye gittiğinizin çözülememesi sebebiyle ülkenizdeki yasaklı, kısıtlanmış sitelere veya IP’lere yine VPN tünelleri üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. VPN tüneli gönderdiğiniz, aldığınız tüm verileri kendisi şifrelediğinden 3. şahısların ne yaptığınızı görmesine izin vermeyen bir güvenlik sistemi olarak da kullanılabilir.

İSKAY BİLİŞİM VPN HİZMETİ HAKKINDA ;

Firmamız olarak vermiş olduğumuz hizmet ile birden fazla şubesi olan kurum veya kuruluşların yada kurum ile evden , dışarda çalışma modelinin sağlanması amacı ile milli olarak hazırlanıp geliştirilen sistemlerimizle telekomikasyon şirketlerinin yükset fiyatlara mal ettiği hizmete alternatif olarak kendi sistemlerimiz ile en kaliteli , güvenli ve uygun hizmeti vermektir.

VPN HİZMETİNDEN NASIL FAYDALANABİLİRİM ?

Firmamızın irtibat bilgileri ile iletişime geçerek , projenizi paylaşmanız durumda sizin için en uygun olan çözümlerle fiyat teklifi tarafınıza iletilir ve hizmetten yararlanmak istediğinizde uzman ekiplerce gerekli hazırlık yapılarak sistem aktif hale getirilir.

DESTEK ve YARDIM

Firmamızdan alacağınız VPN hizmeti dahil tüm hizmetlerimiz için 0850 532 18 29 – 0545 582 8979 94 numaralı destek hattımızdan 7/24 destek alabilirsiniz.